100 Yıl

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını gururla kutladık.

İstanbul Alman Lisesi ailesi olarak; Cumhuriyet Bayramı’mızı Cumhuriyet’in 100. yılına yaraşır bir coşku ile tarihi SES tiyatrosunda öğrencilerimizin gösterilerinin yer aldığı törenle kutlamanın onurunu yaşadık.

Törenimizin finalinde, Alman Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı ve Alman Lisesi Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda ülkemizin uluslararası müzik dünyasındaki başarılı temsilcisi Serhat Hacıpaşalıoğlu, koro öğrencilerimizin eşliğinde, ‘’Benim Halkım” adlı şarkısını seslendirdi.
Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde büyük Türk milletinin sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimizden bazı fotoğraf karelerini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

İki mavinin ışığıyız,
Yüzyılların umuduyuz…

155 yıldır var olan Alman Lisesi öğrenci ve eğitimcileri olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılına tanık olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ulu önderimiz Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş ve aydınlık yolda Cumhuriyet Türkiye'sinin yarınlarını emanet ettiği gençler ve öğretmenler olarak bizler, bu sorumluluğun omuzlarımıza yüklediği her görevin bilincinde olarak emanetine layık olmak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nın, cumhuriyetimizin, demokrasinin eşsiz kahramanlarının anısına sonsuz saygılarımızla…

 

03.10.2023

Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerinden biri olan, Türk Alman Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiğimiz “Özel Alman Lisesi Hatıra Korusu"nun açılışını 03.10.2023'te gerçekleştirdik.

 

20.10.2023

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 20 Ekim tarihinde "Genel Kültür ve Bilgi Yarışması" düzenledik.

 

100. Yıl Sergisi 

Cumhuriyetimizin 100.yılı kapsamında  gerçekleştirdiğimiz sergimizde okulumuz 9,10,11 ve 12. Sınıf öğrencilerinin ortaya çıkardıkları resim çalışmaları büyük bir beğeni ve övgü aldı. Resim bölümü olarak gurur ve sevinç duyduk.

Nice Cumhuriyetlere

 

 

 

 

last update: 22.11.2023